
Rozwiązania modułowe dla przemysłu 4.0
Opracowaliśmy rozwiązanie, które spełnia oczekiwania przedsiębiorstw produkcyjnych w zakresie stałego udoskonalania całego procesu produkcyjnego.
Kluczowym elementem, na którym oparliśmy budowę całego rozwiązania, jest planowanie produkcji na podstawie wyznaczonego terminu dostawy produktu do klienta. Wpływa to na zmniejszenie kosztów produkcji poprzez eliminację przestojów i minimalizację czasu trwania samej produkcji. Rozwiązanie zostało wsparte opracowanymi algorytmami uczenia maszynowego, co ma bezpośrednie przełożenie na efektywne zarządzanie planem produkcji. Pozwala to na wykrywanie i usuwanie wąskich gardeł w procesie produkcyjnym. Dokładne statystyki i raporty są możliwe do uzyskania dzięki wdrożeniu wszystkich modułów całego rozwiązania Z-BOX.
Rozwiązania modułowe
Z-BOX.WMS
Usprawnia wszystkie procesy magazynowe związane z obsługą towarów.
Z-BOX.MES
Zarządza tokiem produkcji oraz komunikuje się z maszynami. Monitoruje i zarządza procesami oraz czynnościami wykonywanymi przez pracowników.
Z-BOX.APSML
Optymalizuje i harmonogramuje zlecenia produkcyjne. Uczenie maszynowe prognozuje zamówienia produkcyjne w porównaniu z produkcyjnym wzorcem historycznym.
Z-BOX.ZZL
Definiuje dostępności zasobów ludzkich za pomocą kalendarzy i systemu RCP.
Z-BOX.ESBI
Zarządza cyklicznym transferem danych pomiędzy poszczególnymi modułami rozwiązania, a także pomiędzy innymi systemami zewnętrznymi.
ERP
Stanowi bazę magazynową oraz technologiczną dla produkowanych towarów
Dziś szybkość uzyskiwania przewagi konkurencyjnej jest jednym z kluczowych elementów wpływających na sukces biznesowy firm. Producenci muszą reagować na możliwość precyzyjnego spełniania oczekiwań klienta na każdym etapie tworzenia produktu. Wprowadzać innowacje i stale poszukiwać nowych rozwiązań pozwalających ulepszać procesy produkcyjne i biznesowe.
Zalety naszego rozwiązania
- Śledzenie i wizualizacja produkcji w czasie rzeczywistym
- Badanie rzeczywistego czasu pracy maszyn
- Wykrywanie przestojów i mikro-przestojów oraz informacja o nich
- Planowanie kolejności wykonania zleceń produkcyjnych
- Zbieranie informacji o odstępstwach jakościowych produktów, wsparcie kontroli jakości
- Automatyczne generowanie raportów i zarządzanie obiegiem dokumentów
- Wymianę danych z systemami ERP, APS, MES, inne
- Automatyczne jak i ręczne wprowadzanie danych produkcyjnych
Przykładowe okna systemu
Spadek kosztów
Z raportu „Przemysł 4.0 czyli wyzwania współczesnej produkcji” możemy dowiedzieć się, że spodziewany średni spadek kosztów w perspektywie do 2020 ma wynosić w skali roku 3,6%.